Góralu, chodź z nami na Drugą Stronę!
Nasze akcje

Kartoniada na dobry początek

Dodany: 2013-07-27 21:35:11
Prawie 1300 czerwonych, białych i niebieskich kartonów zamieniło trybunę krytą stadionu przy ul. Rychlińskiego w wielką flagę w barwach TS Podbeskidzie. To pierwsza, ale jak zapewnia Jerzy Pindel, nie ostatnia akcja Stowarzyszenia Druga Strona.

Druga Strona to inicjatywa kibiców, którzy mecze Górali oglądają z trybuny krytej. Kilka tygodni temu ich kilkunastoosobowa grupa założyła Stowarzyszenie. Odpowiedni wniosek został złożony w sądzie. Od razu przystąpili także do działań. Podziękowali za grę wyjeżdżającemu z Bielska-Białej Robertowi Demjanowi, pomogli w organizacji Memiorału im. Mariusza Brańki, kibicowali Góralom podczas inauguracji sezonu w Gdańsku.


Dziś po raz pierwszy zorganizowali akcję na trybunie stadionu w Bielsku-Białej. Przygotowali 1300 czerwonych, białych i niebieskich kartonów, które podczas wyjścia piłkarzy na murawę zamieniły trybunę krytą w wielką flagę w barwach TS Podbeskidzie. Jak zapewnia Jerzy Pindel, jeden z liderów Stowarzyszenia, nie była to ostatnia akcja Drugiej Strony. Chcemy, aby wszyscy kibice, także Ci zasiadający na trybunie krytej, aktywnie uczestniczyli w meczu. Chcemy zachęcić ich do dopingu oraz udziału w oprawach, takich ja ta dzisiejsza - podkreśla Pindel.


Członkowie-założyciele Stowarzyszenia podkreślają, że swej aktywności nie chcą ograniczać tylko do stadionu. Uruchamiamy stronę internetową, na której chcemy informować kibiców Podbeskidzia o sprawach klubowych i promować klub w całym regionie, także wśród dzieci i młodzieży - podkreśla Pindel.

Komentarze: