Góralu, chodź z nami na Drugą Stronę!
Druga Strona

Kibicować, promować, informować

Dodany: 2013-07-29 19:55:02
O celach Stowarzyszenia Druga Strona rozmawiamy z Jerzym Pindlem – Prezesem Stowarzyszenia

 

Jerzy Pindel z Robertem Demjanem.

Jaki cel stawia sobie nowe stowarzyszenie kibiców, którym Pan kieruje?

Naszym celem jest wsparcie TS Podbeskidzie. Uważamy, że dla takich osób jak my, kibiców potocznie nazywanych piknikami, którzy jednak mocno identyfikują się ze swoim klubem i chcą dla niego coś robić, nie było dotąd odpowiedniej oferty. Stąd pomysł na założenie stowarzyszenia. Nie chcemy konkurować z dotychczas istniejącym stowarzyszeniem kibiców ani go zastępować. Chcemy stworzyć alternatywę dla tych, którzy chcą być aktywnymi kibicami Podbeskidzia, ale nie identyfikują się z ruchem kibicowskim, do którego należą kibice z tak zwanego młyna.

 

Co zamierza robić Druga Strona?

Chcemy zachęcić wszystkich kibiców do aktywnego udziału w dopingowaniu swojemu klubowi. Dzisiejsze mecze nie rozgrywają się tylko na murawie, to widowiska, które tworzą także kibice na trybunach. Chcemy, aby coraz więcej zasiadających na trybunach uczestniczyło w dopingu i akcjach, takich jak kartoniada przygotowana przez nasze stowarzyszenie podczas meczu z Górnikiem Zabrze. W ten sposób będziemy się jeszcze bardziej identyfikowali z naszym klubem, zachęcimy nowe osoby do przyjścia na stadion. Wiele mówi się o tym, że kibicom wygodniej jest oglądać mecz przed telewizorem. Telewizja rzeczywiście stwarza dobre warunki do oglądania meczu, ale nie da się przed ekranem poczuć atmosfery, która panuje na stadionie. Jeśli my stworzymy tą niepowtarzalną atmosferę, przyciągniemy na trybuny nowych kibiców. O to nam właśnie chodzi, szczególnie w perspektywie nowego, dużego stadionu, który już za rok będziemy mieli przy Rychlińskiego. Wiemy, że nie jest to zadanie łatwe, ale chcemy to wyzwanie podjąć. Nie tylko zresztą to.

 

Co jeszcze jest w Pana planach?

Chcemy kibiców informować o tym, co dzieje się w klubie, promować Podbeskidzie w różnych środowiskach i miejscach. Uruchomiliśmy stronę internetową, na której znajdą się nie tylko wewnętrzne informacje stowarzyszenia, ale także bieżące wiadomości z klubu. Chcemy, aby kibice otrzymali źródło rzetelnej i szybkiej informacji na temat klubu – zarówno pierwszej drużyny jak i rezerw oraz grup młodzieżowych. Uważamy, że obecna strona internetowa klubu nie spełnia dobrze swojej roli. Mamy ambicję, aby na naszej stronie – pod adresem www.drugastrona.org.pl - kibice codziennie znaleźli bieżące informacje o tym, co dzieje się w Podbeskidziu.

 

Wspomniał Pan o promowaniu klubu w różnych środowiskach. Co miał Pan na myśli?

Promocja klubu i atrakcyjny marketing skierowany do kibiców to w dzisiejszym sporcie jedno z najważniejszych działań profesjonalnego klubu. Chcemy w tym zakresie pomóc działaczom klubu i aktywnie włączyć się w działania promocyjne Podbeskidzia w różnych środowiskach. Myślimy tutaj o organizacji spotkań z piłkarzami w szkołach, na uczelniach, a także w przedszkolach, bo już tam jest spore zainteresowanie naszym klubem. Mamy także pomysły na różnego rodzaju akcje marketingowe, o których na bieżąco będziemy informowali. Chcemy działać w całym regionie, aby wcielać w życie hasło „Podbeskidzie klubem całego regionu”. Nie zapomnimy też z pewnością o tych, którzy związani byli z naszym klubem, a już od nas odeszli.

 

Jak liczne jest Wasze stowarzyszenie i czy każdy może zostać jego członkiem?

Grupę inicjatywną, która złożyła do sądu wniosek o rejestrację Stowarzyszenia, tworzy niespełna 20 osób. Jednak już po pierwszych naszych działaniach oraz uruchomieniu profilu na Facebooku i strony internetowej pojawiło się wielu chętnych do przyłączenia się do naszych działań. Jesteśmy otwarci na wszystkich, którzy popierają nasze cele, chcą wraz z nami kibicować Podbeskidziu i działać na rzecz klubu.

 

Jak można dołączyć do Stowarzyszenia?

Wystarczy wypełnić deklarację członkowską, która dostępna jest na naszej stronie [tutaj – przyp. red.] i przekazać ją drogą mailową lub bezpośrednio do władz stowarzyszenia. Tym, którzy chcieliby przed złożeniem deklaracji uzyskać dodatkowych informacji udostępniamy numer telefonu, pod którym można się dowiedzieć wszystkiego o naszym stowarzyszeniu: 791 121 266. Zapraszamy do współpracy.

 

Dziękuję za rozmowę i życzę powodzenia w realizacji zamierzonych celów.

Dziękuję.

Komentarze: