Góralu, chodź z nami na Drugą Stronę!
Nasze akcje

Memoriał im. Mariusza Brańki

Dodany: 2013-07-26 12:48:42
25 czerwca na obiektach Szkoły Podstawowej nr 6 Integracyjnej w Bielsku-Białej odbył się IV Memoriał im. Mariusza Brańki, byłego kapitana BBTS-u. Zmagania współorganizowało stowarzyszenie "Druga Strona".

W turnieju, już po raz czwarty dedykowanym czci Mariusza Brańki wystąpiła młodzież w wieku 10-12 lat z kilku bielskich szkół. Najlepszy okazał się zespół ze Szkoły Podstawowej nr 36 w Bielsku-Białej, który nieznacznie wyprzedził gospodarzy memoriału, uczniów "Szóstki". Wśród rywalizujących zespołów dało się zauważyć również ekipę w całości żeńską! Imprezę współorganizowało założone niedawno stowarzyszenie kibiców Podbeskidzia Bielsko-Biała "Druga Strona".

Przypomnijmy, że Mariusz Brańka był w latach 90. kapitanem BBTS-u Bielsko-Biała. Grał w jednej drużynie m.in. z Markiem Sokołowskim, obecnym kapitanem Podbeskidzia. 16 lat temu zginął tragicznie, spadając z komina elektrociepłowni. Od 2010 roku w Szkole Podstawowej nr 6 Integracyjnej w Bielsku-Białej w czerwcu odbywa się memoriał jego imienia.

Komentarze: