Góralu, chodź z nami na Drugą Stronę!
Druga Strona

Zagraliśmy dla WOŚP

Dodany: 2015-01-13 23:07:02
Trzecie miejsce i kolejny Puchar w rękach Drugiej Strony! Przede wszystkim jednak pieniądze zebrane na szczytny cel. To efekty niedzielnego turnieju piłkarskiego w Wilkowicach zorganizowanego w ramach finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy od ponad dwudziestu lat jednoczy Polaków. W imprezy 23. Finału WOŚP włączyło się także nasze stowarzyszenie. Przekazaliśmy piłkarskie fanty na licytację przeprowadzoną w Wilkowicach. Nasza drużyna - już po raz drugi - wzięła także udział w turnieju zorganizowanym z okazji WOŚP w hali sportowej w Wilkowicach. W naszym zespole wystąpili między innymi były prezes klubu Janusz Okrzesik, były kierownik drużyny TSP Marek Móll oraz trenerzy drużyn młodzieżowych Wojciech Jarosz i Dariusz Drewniak

Zobacz galerię zdjęć z turnieju

W turnieju udział wzięło 12 drużyn. W rozgrywanych w hali wilkowickiego GOSIR-u meczach nie zabrakło twardej walki i wielkich emocji. W fazie grupowej zespół naszego Stowarzyszenia długo nie mógł znaleźć pogromcy. Wygraliśmy mecze z GOSIR-em Wilkowice (1:0, bramka Franciszek Okrzesik) i zespołem Black Team II (2:1, gole Dariusz Drewniak, Franciszek Okrzesik). Zanitowaliśmy także dwa remisy: z Optykiem Jasiczek i Kampolem Beskidy. Mecz z tym ostatnim zespołem przyniósł olbrzymie emocje. Po golu Dariusza Drewniaka Druga Strona szybko objęła prowadzenie. Potem jednak do głosu doszli przeciwnicy o bjęli prowadzenie 2:1. Gdy wydawało się, że będziemy musieli przełknąć gorycz porażki, w ostatniej sekundzie meczu gola na wagę remisu, po sprytnie rozegranym rzucie rożnym zdobył Tomasz Sowa. Jedyną porażkę w tej części turnieju Druga Strona poniosła w meczu z późniejszymi zwycięzcami turnieju - Retrorapidem (0:3). Ostatecznie zajęliśmy drugie miejsce w grupie i awansowaliśmy do półfinału. Tutaj naszym przeciwnikiem był zespół Black Team I. Mimo walecznej gry musieliśmy uznać wyższość rywali przerywając 2:4. Bramki dla Drugiej Strony zdobyli: Piotr Grabowski i Dariusz Drewniak. 

W spotkaniu o trzecie miejsce Druga Strona zmierzyła się ze Słowianem Łodygowice. 12 minut normalnego czsu gry nie przyniosło rozstrzygnięcia i znany z ekstraklasowych boisk sędzia Tomasz Wajda zarządził konkurs rzutów karnych. Nasz zespół wygrał 3:1 i ostatecznie zajął trzecie miejsce. W finale Retrorapid pokonał Black Team I 3:1.

Najważniejsze jednak, że wilkowicki turniej pozwolił na zebranie funduszy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Uczestnicy turnieju i kibice przybyli na trybuny hali GOSiR w Wilkowicach nie szczędzili bowiem złotówek zarówno podczas zbiórki do skarbonek WOŚP jak i podczas licytacji fantów.

W zespole Drugiej Strony zagrali: Wojciech Biernat, Dariusz Drewniak, Michał Faber, Piotr Grabowski, Wojciech Jarosz, Marek Móll, Franciszek Okrzesik, Janusz Okrzesik, Jerzy Pindel, Tomasz Sowa i Jarosław Zięba.

 

Komentarze: