Góralu, chodź z nami na Drugą Stronę!
Druga Strona

Oni są z nami...

Dodany: 2015-10-31 15:18:00
Oni są z nami niepokonani przez czas – śpiewa Golec uOrkiestra. W przeddzień Święta Zmarłych przedstawiciele Drugiej Strony odwiedzili groby tych, którzy już od nas odeszli: piłkarzy, działaczy i kibiców TSP.

 

Przedstawiciele Stowarzyszenia Druga Strona odwiedzili cmentarze w Komorowicach, Kamienicy oraz Kozach. Znicze zapłonęły na grobach piłkarzy Pawła Seneckiego i Mariusza Brańki, działacza Alfreda Jenknera oraz kibiców Krzysztofa Majdaka i Kamila Ślosarczyka. Wspominano także Eryka Nowaka – osiemnastolatka, byłego zawodnika drużyn młodzieżowych Podbeskidzia, który odszedł od nas kilkanaście dni temu. Pamięć o tych,  których już z nami nie ma to nasz obowiązek. Odeszli od nas ludzie, dla których nasz klub był ważną częścią życia. Poniżej przypominamy sylwetki kilku osób, których groby odwiedziliśmy.

 

Mariusz Brańka był w latach 90. kapitanem BBTS-u Bielsko-Biała. Grał w jednej drużynie m.in. z Markiem Sokołowskim, który do dziś gra w Podbeskidziu. W 1997 roku zginął tragicznie, spadając z komina elektrociepłowni. Od 2010 roku w Szkole Podstawowej nr 6 (integracyjnej) w Bielsku-Białej w czerwcu odbywa się memoriał jego imienia.

Paweł Senecki to również piłkarz naszego klubu z czasów fuzji DKS Komorowie i BBTS-u Włókniarz. Podobnie jak Mariusz Brańka grał w jednej drużynie z Markiem Sokołowskim czy byłym kierownikiem drużyny Markiem Móllem.

Mariusz Jedryczko był jednym z najlepszych piłkarzy zespołu, który w 5 lat awansował z ligi okręgowej do II ligi (obecnej pierwszej). Do BBTS (pod taką nazwą funkcjonował wtedy nasz klub) trafił w 1998 roku. W barwach bielskiego klubu występował przez pięć i pół roku.  W swej karierze rozegrał także 20 meczów w ekstraklasie w barwach Ruchu Chorzów. Zmarł nagle w 2010 roku w wieku 37 lat.

Alfred Jenkner był honorowym członkiem TS Podbeskidzie oraz honorowym prezesem klubu młodzieżowego BBTS Podbeskidzie. Przez wiele lat pełnił funkcję prezesa podokręgu Beskidzkiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej Bielsko-Biała oraz działał w sekcji piłki nożnej BBTS Włókniarz. Odszedł od nas w 2009 roku w wieku 75 lat.

Krzysztof Majdak to były prezes Stowarzyszenia Sympatyków Klubu Podbeskidzia. Dzięki jego pracy i zaangażowaniu zorganizowanych zostało wiele wspólnych akcji klubu i kibiców. Zmarł tragicznie 1 sierpnia 2011 roku… dzień przed debiutem jego ukochanej drużyny w Ekstraklasie.

Kamil Ślosarczyk z Kóz był wiernym sympatykiem naszego klubu pojawiającym się regularnie na wszystkich meczach, także wyjazdowych. Odszedł od nas w 2012 roku w wieku 21 lat. W trumnie z jego ciałem znalazł się także szalik ukochanej drużyny.

Komentarze: