Góralu, chodź z nami na Drugą Stronę!
TS Podbeskidzie

Tomasz Mikołajko przejmuje stery

Dodany: 2016-01-21 10:53:48
Tomasz Mikołajko został sternikiem bielskiego klubu. Na razie formalnie objął funkcję wiceprezesa, jednak docelowo na początku lutego ma zostać prezesem i jednoosobowo będzie działał jako zarząd TS Podbeskidzie SA.

 

Dla Mikołajki jest to powrót do TSP, w którym pracował w latach 2010-2013 jako szef działu marketingu. Od 2013 roku Mikołajko podobną funkcję sprawował w klubie obecnego lidera ekstraklasy - Piasta Gliwice. Czuję się jak w domu. To moje miasto i klub - powiedział Mikołajko podczas spotkania z dziennikarzami, na którym przedstawił swój pomysł na funkcjonowanie klubu. Nowy włodarz klubu stawia sobie dwa i swoim współpracownikom cele: Przede wszystkim cel sportowy. Walczymy o pierwszą ósemkę, bo jest to wciąż cel realny, daje nam utrzymanie, na którym nam zależy. Postaramy się także zmienić funkcjonowanie i finansowanie klubu. Myślimy o ewolucji, nie rewolucji. Jest miasto, jest firma Murapol, chcemy otworzyć się na innych partnerów i sponsorów, pokazać, że warto wspierać Podbeskidzie, które ma być klubem całego regionu. Zamierzamy wyjść z działaniami poza obręb miasta. Mamy kilka pomysłów.

 

W realizacji celu sportowego mają pomóc zmiany w kadrze pierwszego zespołu. Nie będą one jednak rewolucyjne. Chcemy postawić na jakość, nie ilość. - mówił Mikołajko.  Dwa, może trzy transfery postaramy się dopiąć na dniach. Jeśli nie uda się przed wylotem zespołu do Turcji, to zawodnicy dołączą do niego w trakcie zgrupowania. Wiem, jakie są oczekiwania trenera  - podsumował.

 

 

Komentarze: